Orman ve Su işleri Bakanlığı Personel alımı YENİ 2014

logo99c7663d710e3c72

Orman ve Su işleri Bakanlığı Personel alımı yapacak.Orman Su işleri Bakanlığı personel alımı yapacaği dönemde 10 müfettiş yardımcısına istihdam sağlayacak

İş ilanı hakkında

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcısı Alımı yapılacaktır. Kuruma alınacak 10 müfettiş yardımcısının hukuk, iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, orman fakültesi ve inşaat mühendisliği mezunu olmaları gerekmektedir.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6 hukuk, iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, 4 orman fakültesi ve inşaat mühendisliği mezunu olmak üzere toplam 10 müfettiş yardımcısı alacak.

ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Orman ve Su İşleri Bakanlığında görevlendirilmek üzere, giriş sınavı ile 10 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.
Yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşan giriş sınavı sonucunda atama yapılacak kadrolardan 6 adedi hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olanlardan, 4 adedi ise orman fakülteleri ve inşaat mühendisliği ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olanlardan tercih edilecek olup, sınavla ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir.
A) Sınav Tarihi ve Yeri: Yazılı sınav 26 Ekim 2013 (Cumartesi) günü Ankara’da belirlenecek salonlarda yapılacaktır.
B) Sınava Katılma Şartlan: il Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak, 21 Sınavın yapıldığı tarihte otuzbeş yaşını doldurmamış olmak, 31 Hukuk, Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari Bilimler, Orman Fakülteleri ve inşaat Mühendisliği ile bunlara denkliği yetkili makamca kabul edilen yurtiçi veya dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
4) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşulunda seyahat etmeye elverişli bulunmak,
5) Bu sınava iki defadan fazla katılmamış olmak,
6) ÖSYM tarafından 07-08 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olmak ve yapılan sınavlar sonucunda; – Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olanlar için; KPSSP35, KPSSP38, KPSSP40 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda, en yüksek puan sıralamasına göre ilk 120 kişi içerisinde bulunmak 120 inci adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir), – Orman fakülteleri ile inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar için; KPSSP3, KPSSP4 puan tüllerinin herhangi birinden 75 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda, en yüksek puan sıralamasına göre ilk 80 kişi içerisinde bulunmak (80 inci adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir). Sınava ilişkin diğer ayrıntılı bilgiler (www.ormansu.gov.tr) adresinden, Bakanlığın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına ait (03122481742) no lu telefondan öğrenilebilir. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuru Formu ise www.onriansu.gov.tr adresinden temin edilebilir. ilan olunur.

İş gereklilikleri

Sınava Katılma Şartlan: il Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak, 21 Sınavın yapıldığı tarihte otuzbeş yaşını doldurmamış olmak, 31 Hukuk, Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari Bilimler, Orman Fakülteleri ve inşaat Mühendisliği ile bunlara denkliği yetkili makamca kabul edilen yurtiçi veya dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

4) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşulunda seyahat etmeye elverişli bulunmak,

5) Bu sınava iki defadan fazla katılmamış olmak,

6) ÖSYM tarafından 07-08 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olmak ve yapılan sınavlar sonucunda; – Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olanlar için; KPSSP35, KPSSP38, KPSSP40 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda, en yüksek puan sıralamasına göre ilk 120 kişi içerisinde bulunmak 120 inci adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir), – Orman fakülteleri ile inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar için; KPSSP3, KPSSP4 puan tüllerinin herhangi birinden 75 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda, en yüksek puan sıralamasına göre ilk 80 kişi içerisinde bulunmak

Başvurma şekilleri

Sınava ilişkin diğer ayrıntılı bilgiler (www.ormansu.gov.tr) adresinden, Bakanlığın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına ait (03122481742) no lu telefondan öğrenilebilir. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuru Formu ise www.onriansu.gov.tr adresinden temin edilebilir. ilan olunur.

Incoming search terms:

 • orman ve su işleri bakanlığı personel alımı 2014
 • orman bakanlığı personel alımı 2014
 • orman ve su i?leri bakanl???
 • orman bakanlığı personel alımı
 • orman ve su işleri bakanlığı işçi alımı 2014
 • orman isci alimi 2014
 • 2014 orman işçi alımı
 • orman bakanligi gecici isci alimi 2014
 • Orman ve su işler bakanlığı orman mühendisi alımı 2014
 • orman ve su işleri bakanlığı 193 personel alım ilanı 2014
You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Orman ve Su işleri Bakanlığı Personel alımı YENİ 2014”

 1. İzzet Ateş diyor ki:

  lise mevzunuyum (E-A2)ehliyetim var 05313637763

 2. sedat anıt diyor ki:

  lise mezunuyum 1989 doğumluyum askerligi yaptım tokatlıyım B tipi ehliywtim var 0531 316 03 33 saygılar bizden.

Soru Görüş ve Önerileriniz için Yorum Yazabilirsiniz

Sitemiz ??KUR?un resmi WEB sitesi de?ildir. Sitemiz ??KUR'a ait olan ilanlar? ve haberleri yayinlama amalidir. ??kur'un resmi web sitesine www.iskur.gov.tr adresinden ula?abilirsiniz.